Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

BitDefender Client Security

BitDefender Client Security

Antywirus, który jest łatwym w użyciu rozwiązaniem biznesowym służącym do ochrony i zarządzania, zapewniający najwyższej klasy proaktywną ochronę antywirusową.

Więcej szczegółów

Producent
BitDefender

26 inne produkty z tej samej kategorii:

ANTYWIRUS JAKO PODSTAWY PAKIET BEZPIECZEŃSTWA DLA BIZNESU

 

 

 


Wymagania zabezpieczeń każdej nowej oraz istniejącej firmy - niezależnie od jej wielkości – powinny zawsze być takie same. Dlatego nadzór antywirusowy Twojej Firmy oraz bezpieczeństwo danych klienta powinny być na pierwszym miejscu w Twoim biznesie. Wirus może mieć gigantyczne oddziaływanie na działalność firmy i dodatkowo może wywoływać chaos i utratę zysków


Rozwiązanie BitDefender Client Security jest tylko jednym z elementów kompleksowego pakietu rozwiązań antywirusowych, które zapewniają kompletną ochronę sieci od bramy aż po komputer.NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE ANTYWIRUSOWE


 

  • Szybkie wykrywanie wirusów, czyszczenie i kwarantanna wirusów, oprogramowania typu spyware/adware, trojanów i rootkitów.
  • Pozwala na elastyczny harmonogram skanowania na żądanie lub natychmiastowe uruchomienie skanowania, w celu oszacowania aktualnych infekcji.
  • Pełna optymalizacja skanowania za pomocą fingerprintingu plików każdej sesji użytkownika oraz ponowne skanowanie ich w wypadku założenia nowej sesji, aktualizacji lub infekcji systemu.
  • Obejmuje zainfekowane i podejrzane pliki, w celu zminimalizowania infekcji i późniejszej analizy.
  • Konfiguracja i zarządzanie w oparciu o politykę bezpieczeństwa.
  • Osobista zapora ogniowa dla zdalnych i mobilnych użytkowników
  • Ochrona przed spamem na poziomie systemu, ze stale aktualizowaną białą/czarną listą i bayesowskim mechanizmem uczenia się identyfikacji nowego spamu, który omija tradycyjne filtry.
  • Modyfikowalne filtrowanie zawartości pozwala zidentyfikować wrażliwe informacje oraz zminimalizować wyciek danych.
  • Zmniejsza koszty surowcowe oraz ogólne zarządzania wieloma klientami za pomocą centralnej konsoli zarządzania.
  • Pozwala na zdalną konfigurację, audyt, instalację i usuwanie aplikacji z każdego systemu klienta bądź serwera w sieci.

 


Czy sam antywirus wystarcza?


Zagrożenia bez przerwy ewoluują, aby ominąć zabezpieczenia, które są w Twojej Firmie. Oczywiście antywirus to podstawa bezpieczeństwa, ale nie może być on jedynym środkiem chroniącym Twoje wartościowe dane i pracowników przed niebezpiecznymi zagrożeniami, które mogą poważnie utrudnić działanie firmy, między innymi:

Wirusy 

Przenoszone przez zarażone pliki wykonywalne, ukryte w skompresowanych archiwach lub jako makra w prawidłowych dokumentach. Do skutków działania wirusów zalicza się skasowane pliki, zaszyfrowane dane, wyczyszczenie dysku twardego itp.

Oprogramowanie reklamowe/szpiegowskie

Niemal równie szkodliwe i niebezpieczne, jak wirusy, oprogramowanie szpiegowskie może być trudne do wykrycia i usunięcia. Wyciek danych osobistych lub firmowych stanowi kluczowy problem, a oprócz niego możliwe jest pogorszenie wydajności stacji roboczej, instalowanie dodatkowego oprogramowania i przekierowanie przeglądarki. Ciężka infekcja systemu może wymagać jego pełnej reinstalacji, co oznacza stratę wielu godzin pracy specjalistów ds. IT, czasu i środków.

Robaki

Samoreplikujący się program, który rozprzestrzenia się w sieci, spowalniając ją i infekując systemy poprzez wykorzystanie jego podatności i aplikacji. Do skutków zalicza się kasowanie lub szyfrowanie plików, wysyłanie dokumentów, instalacja, tylnych drzwi, zombi i koni trojańskich.

Konie trojańskie i rootkity

Trojany i Root Kity podszywają się pod prawidłowe programy, ale zaprojektowano je, by umożliwić zdalny dostęp do systemu komputerowego. Często prowadzi to do kradzieży danych. Ręczne wykrywanie i zapobieganie takim atakom może wymagać dużego nakładu czasu i doprowadzić do całkowitej reinstalacji systemu, jeśli oprogramowanie usunięto w nieprawidłowy sposób.

Spam i Phishing

Niechciane reklamy, otrzymywane przez e-mail to nie tylko utrapienie. Jeśli się na to pozwoli, spam zajmuje stanowczo zbyt wiele czasu. Niektóre ataki spamowe lub phishingowe mogą też zawierać załączniki ze złośliwym kodem, które mogą doprowadzić do zarażenia, bądź linki do stron, na których prosi się o podanie danych osobistych. Phishing wykorzystuje podobne techniki, ale kieruje użytkownika na pozornie legalną stronę, która ma za zadanie zebrać dane osobiste, takie jak informacje o karcie kredytowej czy koncie lub wykorzystuje keyloggery, dzięki którym może uzyskać wrażliwe informacje.

Szkodliwe oprogramowanie może wywrzeć bardzo negatywny wpływ na wszystkich pracowników firmy - jednak to dział informatyczny odczuwa najboleśniejsze konsekwencje ataku. Administratorzy, którzy musieli uporać się z usunięciem szybko rozpropagowującego się robaka lub wirusa, który zainfekował wiele komputerów, wiedzą, że jest to proces długi i żmudny. Ma on jednak pierwszeństwo nad wszystkimi innymi projektami IT, ponieważ konieczne jest ograniczenie utraty danych i jak najszybsze przywrócenie możliwości pracy.


ZABEZPIECZANIE PUNKTÓW KOŃCOWYCH BITDEFENDEREM


Odpowiedzią na utratę danych i produktywności na skutek ataku złośliwego oprogramowania jest ochrona proaktywna. Firmy mogą skutecznie chronić punkty końcowe przed atakami za pomocą BitDefendera, który wykrywa i unieszkodliwia zagrożenia zero-day, zapewnić postępowanie zgodne z polityką bezpieczeństwa firmy oraz zarządzać nią skutecznie za pomocą mniejszej liczby zasobów informatycznych.
ZAAWANSOWANA, PROAKTYWNA DETEKCJA


Nagradzane silniki skanowania BitDefender są uznawane przez główne jednostki certyfikujące, takie jak ISCA, Labs, Virus Bulletin i West Coast Labs, za swoją skuteczność w ochronie przed złośliwym oprogramowaniem. BitDefender Client Security zapewnia liczne poziomy zaawansowanych zabezpieczeń. Antywirus, antyspam, antyszpieg, antyphishing, filtrowanie zawartości, wykrywanie koni trojańskich i rootkitów oraz pełna wersja osobistego firewalla.


KONFIGURACJA SKANOWANIA ZIARNISTEGO i ZARZĄDZANIE


BitDefender Client Security zapewnia wiele metodologii skanowania pozwalających wykryć złośliwy kod i zabezpieczających laptopy oraz stacje robocze działające wewnątrz twojej sieci. Zróżnicowane opcje skanowania pozwalają utrzymać spójność systemu, minimalizując równocześnie wpływ na pracę użytkowników.

Skanowanie podczas dostępu - silnik do skanowania w czasie rzeczywistym - wykrywa wirusy, kiedy użytkownik doda bądź odzyska dokument z biblioteki/listy dokumentów.

Skanowanie na żądanie pozwala na umieszczenie w harmonogramie zadań skanowania poza godzinami pracy firmy, co minimalizuje obciążenie systemu.

Konfiguracja skanowania w harmonogramie zapewnia możliwość konfiguracji harmonogramu zdarzeń, w celu uruchomienia zadań skanowania i aktualizacji, co pozwala zminimalizować potencjalne obciążenie serwera lub przerwanie świadczenia usług w godzinach pracy firmy.

Kwarantanna zainfekowanego lub podejrzanego pliku Podejrzane pliki są izolowane w strefach kwarantanny, gdzie mogą zostać oczyszczone lub poddane analizie, a po zatwierdzeniu przywrócone do pierwotnej lokalizacji, lub też przesłane do oceny bezpośrednio do laboratorium antywirusowego BitDefendera.


AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE


Cogodzinne aktualizacje nowych definicji wirusów oraz produktów może zostać wdrożone podczas przerwy konserwacyjnej, zapewniając Client Security najświeższe aktualizacje ochrony przed zagrożeniami - bez przerywania pracy twojej sieci.


INTEGRACJA Z BITDEFENDER CENTRALIZED MANAGMENT PLATFORM (PLATFORMĄ CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA)


Dużą liczbą stacji roboczych można łatwo i szybko zarządzać dzięki platformie scentralizowanego zarządzania BitDefendera, co daje administratorom wgląd w zagrożenia złośliwym oprogramowaniem dotykające całej organizacji oraz możliwość proaktywnej ochrony firmowych zasobów sieciowych. BitDefender Management Server zapewnia scentralizowany punkt dla zdalnej instalacji, konfiguracji i raportowania o klientach BItDefendera, produktach serwerowych i bramowych wdrożonych w korporacji oraz powiadamia administratorów o postępie skanowania, infekcjach i aktualizacjach poprzez rozbudowany moduł alertów.


OBRONA W GŁĘBI


Rozwiązanie BitDefender Client Security jest tylko jednym z elementów kompleksowego pakietu rozwiązań, które zapewniają kompletną ochronę sieci od bramy aż po komputer. Proaktywne, przeznaczone dla wielu platform produkty firmy BitDefender wykrywają i zatrzymują wirusy, oprogramowanie szpiegujące, adware i Trojany, które mogą naruszyć spójność sieci.

 


 WYMAGANIA SYSTEMOWE


Rozwiązanie BitDefender Client Security zawiera dwa główne składniki: Business Client for Windows oraz Management agent.

BitDefender Business Client for Windows

Procesor minimalny: 800 MHz zgodny z procesorem Intel Pentium

Minimalna pamięć RAM:

512 MB RAM dla Windows 2000, Windows XP
1 GB RAM dla Windows Vista, Windows 7
Minimalna ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 1 GB

System operacyjny:

Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4 i pakietem aktualizacyjnym Update Rollup 1 Version 2
Windows XP z Service Pack 2
Windows Vista
Windows 7
BitDefender Management agent

Wymagany procesor

Procesor kompatybilny z Intel Pentium
Minimalna pamięć RAM:

512 MB RAM (2GB rekomendowane)
Minimalna wymagana przestrzeń na dysku: 1GB

System operacyjny:

Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4 i pakietem aktualizacyjnym Update Rollup 1 Version 2
Windows 2000 Server z Service Pack 4
Windows XP z Service Pack 2
Windows Server 2003 z Service Pack 2
Windows Vista
Windows 2008 Server
Windows 7
Linux 2.4.x or 2.6.x z glibc 2.3.1 lub nowszy oraz libstdc++5 od gcc 3.2.2 lub nowszy


Dodatkowo w pakiecie jest:


BitDefender Management Server

Bitdefender Security for Samba

Brak komentarzy klienta.

REKLAMA

test