Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

BitDefender Security for File Servers

BitDefender Security for File Servers

Dla serwerów plikowych zapewnia zoptymalizowaną ochronę zarówno systemu operacyjnego serwera, jak i struktury plików danych krytycznych systemów back- end.

Więcej szczegółów

Producent
BitDefender

26 inne produkty z tej samej kategorii:

ZABEZPIECZANIE SERWERÓW PLIKOWYCH DLA BIZNESU

 

 

 

 

Security for File Servers to nie tylko sieciowy schowek na firmowe pliki. Wbrew nazwie, serwery plików zapewniają krytyczną infrastrukturę, która umożliwia komunikację pomiędzy pulpitami, drukarkami i innymi urządzeniami w sieci. W mniejszych sieciach usługi krytyczne mogą być domeną jednego serwera, skonfigurowanego wielozadaniowo. Natomiast w większych, usługi dzieli się przeważnie pomiędzy wiele serwerów dedykowanych, w celu uzyskania skalowalności, odporności, redundancji oraz lepszego czasu odpowiedzi na żądania użytkowników.

Część usług krytycznych oferowanych w sieci przez serwer plików:

  • Serwer Kontroli Domeny (Aktywnego Folderu)
  • Serwery aplikacji (IIS, ASP.NET)
  • Serwery plików i wydruku
  • Serwer zdalnego dostępu/VPN
  • Serwer terminali
  • Serwer DHCP
  • Serwer WINS
  • Serwer DNS
  • Serwer mediów strumieniowych

Serwery krytyczne powinny być wdrażane i serwisowane w szczegółowo kontrolowanym środowisku. Muszą być przestrzegane zalecenia dotyczące dostępu systemu do Internetu, albowiem zapewniają utrzymanie stabilności systemu i minimalizują ryzyko ataku z zewnątrz. Zalecenia te utrudniają jednak codzienną pracę w sieci. Przepracowani administratorzy mogą czasem zignorować zalecenia, gdy pojawią się problemy - surfowanie w Internecie z serwera krytycznego w poszukiwaniu narzędzi systemowych lub zabezpieczeń pozwalających usunąć problem, prowadzące do zainfekowania serwera niechcianym oprogramowaniem szpiegowskim, reklamowym, koniem trojańskim lub wirusem. Również robaki mogą zostać rozpropagowane przez sieć i zainfekować serwer bez ostrzeżenia. Jeśli nie był on zabezpieczony, może dojść do przerwania świadczenia przez niego usług sieciowych - co znacznie wpłynie na produktywność firmy.

 

Firmy mogą zabezpieczyć konfiguracje swoich serwerów plikowych przed atakami za pomocą BitDefendera, który skanuje pliki w poszukiwaniu złośliwych kodów, utrzymuje spójność systemu, pomaga zapewnić zgodność w polityce bezpieczeństwa firmy i chroni newralgiczne dane przed wyciekiem z firmy.

BitDefender Security dla serwerów plikowych zapewnia zoptymalizowaną ochronę zarówno systemu operacyjnego serwera, jak i struktury plików danych krytycznych systemów back- end. Łatwy do zainstalowania, konfigurowania i utrzymania za pomocą scentralizowanej kontroli zarządzania, BitDefender for File Servers zabezpiecza przed wirusami, spyware i rootkitami, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania po sieci.


ZAAWANSOWANA, PROAKTYWNA DETEKCJA


Zoptymalizowane dla środowisk serwerów plikowych nagradzane silniki skanowania BitDefender są uznawane przez jednostki certyfikujące, takie jak ISCA, Labs, Virus Bulletin i West Coast Labs, za swoją skuteczność w ochronie przed złośliwym oprogramowaniem. BitDefender zapewnia wiele poziomów zaawansowanej ochrony;

Antywirus - Oprócz wykrywania na podstawie sygnatur, BitDefender wyposażono w heurystyczny mechanizm detekcji emulujący wirtualną maszynę, sprawdzającą wszystkie pliki i kod pod kątem szkodliwego zachowania. Technika ta skutkuje mniejszą liczbą fałszywych dodatnich wyników i znacznie wyższym współczynnikiem wykrywalności zagrożeń nieznanych i w dniu zero.

Antyszpieg - BitDefender stosuje metody skanowania plików pozwalające wykryć znane oprogramowanie szpiegowskie i reklamowe, aby zapobiec infekcjom przez oprogramowanie szpiegowskie i wyciekowi danych na zewnątrz firmy.

Konie trojańskie i rootkity mają za zadanie umożliwić zdalny dostęp do komputera. Po zainstalowaniu konia trojańskiego lub rootkita włamywacz może uzyskać zdalny dostęp do systemu. Często prowadzi to do kradzieży danych. Ręczne wykrywanie i zapobieganie takim atakom może wymagać dużego nakładu czasu i doprowadzić do całkowitej reinstalacji systemu, jeśli oprogramowanie usunięto w nieprawidłowy sposób.


ZOPTYMALIZOWANE SKANOWANIE


Proces skanowania plików jest usprawniony poprzez nową, zoptymalizowaną technologię skanowania BitDefender, która w znacznym stopniu skraca czas skanowania na żądanie. Zoptymalizowane skanowanie posiada bazę przeskanowanych i bezpiecznych plików, żeby uniknąć ponownego skanowania. Dzięki temu, prędkość skanowania jest większa a obciążenie systemu mniejsze.
KONFIGURACJA SKANOWANIA ZIARNISTEGO I ZARZĄDZANIE


BitDefender Security for File Servers zapewnia metodologię skanowania podczas dostępu, na żądanie i w harmonogramie, pozwalającą wykryć złośliwy kod i zabezpieczyć spójność repozytoriów plików. Podejrzane pliki są izolowane w strefach kwarantanny. Pliki można oczyścić i trzymać w strefie kwarantanny, w celu analizy, po zatwierdzeniu przywrócić do pierwotnej lokalizacji, oraz przesłać do oceny bezpośrednio do laboratorium antywirusowego BitDefendera.


INTEGRACJA Z BITDEFENDER CENTRAL MANAGMENT PLATFORM (PLATFORMĄ CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA)


Rozwiązanie BitDefender Security for File Servers zapewnia integrację z pulpitem ochrony serwera zabezpieczeń, dając administratorom wgląd we wszystkie zasoby sieciowe i ogólny stan zabezpieczeń. Rozwiązanie BitDefender Management Server zapewnia scentralizowane miejsce dla zdalnej instalacji, konfiguracji i tworzenia raportów dla wszystkich klientów, serwerów i bram firmy BitDefender, wdrożonych w danym przedsiębiorstwie oraz informuje administratorów o wynikach skanowania, infekcjach i zadaniach aktualizacji, korzystając z uniwersalnego modułu alarmowego.


AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE


Cogodzinne aktualizacje nowych definicji wirusów oraz produktów może zostać wdrożone podczas przerwy konserwacyjnej, zapewniając Client Security najświeższe aktualizacje ochrony przed zagrożeniami - bez przerywania pracy twojej sieci.


INTEGRACJA Z BITDEFENDER CENTRALIZED MANAGMENT PLATFORM (PLATFORMĄ CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA)


Dużą liczbą stacji roboczych można łatwo i szybko zarządzać dzięki platformie scentralizowanego zarządzania BitDefendera, co daje administratorom wgląd w zagrożenia złośliwym oprogramowaniem dotykające całej organizacji oraz możliwość proaktywnej ochrony firmowych zasobów sieciowych. BitDefender Management Server zapewnia scentralizowany punkt dla zdalnej instalacji, konfiguracji i raportowania o klientach BItDefendera, produktach serwerowych i bramowych wdrożonych w korporacji oraz powiadamia administratorów o postępie skanowania, infekcjach i aktualizacjach poprzez rozbudowany moduł alertów.


OBRONA W GŁĘBI


Rozwiązanie BitDefender Client Security jest tylko jednym z elementów kompleksowego pakietu rozwiązań, które zapewniają kompletną ochronę sieci od bramy aż po komputer. Proaktywne, przeznaczone dla wielu platform produkty firmy BitDefender wykrywają i zatrzymują wirusy, oprogramowanie szpiegujące, adware i Trojany, które mogą naruszyć spójność sieci.

 


 WYMAGANIA SYSTEMOWE


Rozwiązanie BitDefender Client Security zawiera dwa główne składniki: Business Client for Windows oraz Management agent.

BitDefender Business Client for Windows

Procesor minimalny: 800 MHz zgodny z procesorem Intel Pentium

Minimalna pamięć RAM:

512 MB RAM dla Windows 2000, Windows XP
1 GB RAM dla Windows Vista, Windows 7
Minimalna ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 1 GB

System operacyjny:

Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4 i pakietem aktualizacyjnym Update Rollup 1 Version 2
Windows XP z Service Pack 2
Windows Vista
Windows 7
BitDefender Management agent

Wymagany procesor

Procesor kompatybilny z Intel Pentium
Minimalna pamięć RAM:

512 MB RAM (2GB rekomendowane)
Minimalna wymagana przestrzeń na dysku: 1GB

System operacyjny:

Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4 i pakietem aktualizacyjnym Update Rollup 1 Version 2
Windows 2000 Server z Service Pack 4
Windows XP z Service Pack 2
Windows Server 2003 z Service Pack 2
Windows Vista
Windows 2008 Server
Windows 7
Linux 2.4.x or 2.6.x z glibc 2.3.1 lub nowszy oraz libstdc++5 od gcc 3.2.2 lub nowszy


Dodatkowo w pakiecie jest:


BitDefender Management Server

Bitdefender Security for Samba

Brak komentarzy klienta.

REKLAMA

test