Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

image
Atakują poprzez "lajki"!
[2012-11-29]

Najnowszy raport firmy antywirusowej ESET ostrzega użytkowników portalu społecznościowego Facebook gdzie na profilach znajomych są linki do filmów humorystycznych lub kontrowersyjnych. Pod żadnym pozorem nie należy klikać na takie linki, gdyż nic ciekawego nie oglądniemy, a nasz profil będzie tablicą ogłoszeniową dla wszystkich spamerów.
Analitycy z firmy antywirusowej ESET zauważyli sporo podejrzanych wpisów, które podszywają się jako odnośniki do materiałów wideo. A w rzeczywistości są to linki do serwisów, które za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku namawiają na polubienie danego materiału wideo.
A całe zamieszanie zaczyna się kiedy użytkownik zauważy na profilu znajomego odnośnik wyglądający jak link do serwisu youtube.com. klikając na ten link nie uruchomi materiału wideo, ale zostanie przeniesiony do serwisu, który wyświetli miniaturę okna z filmem. Klikanie powoduje publikowanie na profilu informacji o polubieniu danego filmu wraz z jego odnośnikami. W wyniku czego ta informacja jest widoczna dla naszych znajomych, którzy nieświadomi zagrożenia tak jak my klikają w złośliwy link. I wszystko zaczyna się od początku.
Systematycznie sprawdzaj swój profil na portalu społecznościowym pod kątem niechcianych komentarzy i informacjach o aktywnościach, których nigdy nie wykonywałeś. Jeśli znalazłeś coś takiego natychmiast je usuń, aby nie rozpowszechniać złośliwych linków wśród swoich znajomych.


Oto 4 kroki, które należy wykonać aby pozbyć się niechcianego "lejka" na portalu społecznościowym:


1.Uruchamiamy swój profil, poprzez kliknięcie swojego imienia na niebieskim pasku tytułowym portalu.
2.W polu "Kliknięcia Lubię to" wybierz "Zobacz wszystkie".
3.Klikasz "Edytuj".
4.Następnie klikasz w krzyżyk przy wybranym obiekcie. I gotowe pozbyłeś się problemu.


Źródło: Eset

REKLAMA

test