Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

image
Czy jesteś bezpieczny podczas transakcji online?
[2012-11-21]

Podstawowym celem oszustów jest uzyskanie dostępu do naszych danych osobowych i mieć nieograniczony dostęp do naszego konta elektronicznego. Najczęściej hakerzy dążą do zdobycia loginu i hasła użytkownika oraz do jednorazowego kodu, który potwierdza wykonaną transakcję. Posiadając takie dane oszuści szybko i łatwo mogą przelać nasze pieniądze na swoje konta i mogą dokonywać różnych zakupów online. W świecie wirtualnym istnieje wiele metod kradzieży danych bankowych. Jednym takim podstawowym sposobem jest wysyłanie masowo wiadomości elektronicznej rzekomo od administracji naszego banku. Według najnowszych badań wykonanych przez firmę antywirusową Kaspersky Lab, aż 23% użytkowników miało do czynienia z takimi wiadomościami. Hakerzy tworzą kopie oficjalnych stron banków i umieszczają w nich domeny łudząco podobne do oryginałów, gdzie użytkownik klika w odsyłacz maila i podaje Swoje dane, które zostają przechwycone przez cyber przestępców. Inna formą kradzieży są odsyłacze, które przekierowują internautę do zasobów osób trzecich, który posiada złośliwą aplikację. Ponadto można przechwycić dane bezpośrednio przez keyloggery, jest to specjalna aplikacja zapisująca wszystkie znaki z klawiatury i obrazki z całą zawartością ekranu zainfekowanego komputera. Na początku roku 2012 został wykryty trojan MultiPhishing, który kradł dane ze stron bankowych. Po zainfekowaniu komputera trojan nie ujawniał się dopóki użytkownik nie zalogował się do banku online poprzez okno imitujące oryginalny formularz bankowy, gdzie wpisywane są dane, które natychmiastowo przechwytują cyber przestępcę.

zagrożenia dla bankowości online

Aby zapewnić całkowitą ochronę każdemu klientowi banki wykorzystują własne zabezpieczenia, np. : połączenia poprzez SSL, podwójne uwierzytelnianie klienta oraz dostaje tokena do generowania haseł na żądanie lub kartę zdrapkę. Jednak nie są to idealne zabezpieczenia do przeprowadzenia transakcji online. O nasze bezpieczeństwo w sieci musimy też sami zadbać i dlatego analitycy z firmy Kaspersky Lab przygotowali kilka niezbędnych porady do zwiększania naszego bezpieczeństwa w transakcjach online.


Każde hasło i login powinno być trudne do odgadnięcia.
Korzystając z bankowości wirtualnej przestrzegaj wszystkie zalecenia banku.
Za każdym razem sprawdzaj autentyczność strony bankowej.
Kupuj w tych sklepach, które znasz i z tymi co można skontaktować się telefonicznie lub osobiście.
Szukaj opinii o sprzedającym w Internecie.
Uważaj na oferty markowych rzeczy w dużo niższych cenach niż producenta.


Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że Twoje operacje bankowe online są bezpieczne to potrzebne jest Ci najnowsze rozwiązanie firmy antywirusowej Kaspersky Internet Security, które chroni przed złośliwym oprogramowaniem, atakami cyber przestępców i przed atakami na Twoją pocztę elektroniczną. Aplikacja ta posiada najnowszą technologię "Bezpieczne pieniądze", która zapewnia całkowitą ochronę ważnych informacji i danych bankowych podczas dokonywania transakcji online.


źródło: Kaspersky

REKLAMA

test