Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

image
Zobacz zagrożenia w 2013 roku
[2012-12-11]

 1.Cyber spór staje się regułą.


Wraz z nadchodzącym rokiem 2013 i z kolejnymi latami wszelkie spory między krajami i firmami będą miały decydującą funkcję w cyber przestrzeni. Będzie więcej ataków na instytucje pozarządowe, mniejszości narodowe, itp.


2. Ransomware to nowszy bardziej szkodliwy scareware.


Zanika aktywności hakerów oparta na fałszywych oprogramowaniach antywirusowych (scareware), ale powstaje nowe groźniejsze niebezpieczeństwo - ransomware.
Ransomware ma za zadanie zastraszyć potencjonalnego odbiorcę, w celu wyłudzenia danych lub pieniędzy. Wraz z rokiem 2013 hakerzy mają szantażować poprzez wykorzystywanie szantażu emocjonalnego w celu lepszego zmotywowanego swoich ofiar.


3.Madware to wariactwo reklamowe.


Aplikacje mobilne typu adware jest kłopotliwe, gdyż zakłóca wykorzystywanie tabletów i smartfonów, a dodatkowo może przekazywać hakerem lokalizację urządzenia i dane osobowe. Oprogramowanie to wchodzi do systemu w czasie pobierania aplikacji i wysyła ikony, które pojawiają się na pasku powiadomień. Ponadto może zmienić ustawienia przeglądarki i zbiera wszelkie dane o użytkowniku. Ataki typu madware wzrosły, aż o 210% przez ostatnie dziewięć miesięcy w 2012 roku.


4. Monetyzacja sieci społecznościowych


Wraz z rozwojem portali społecznościowych duża część internautów podaje swoje dane osobowe, obdarowują prezentami znajomych, itp. Hakerzy wykorzystują taką formę wydawania pieniędzy do swoich celów. Cyber przestępcy kradną dane finansowe użytkowników i ich dane personalne poprzez wysyłanie wiadomości pocztą elektroniczną, które zawierają prośby o dane osobowe. Hakerzy mając szczątkowe dane potencjalnej ofiary tworzą profil, który pomaga im dostać się do kont bankowych.


5. Niebezpieczeństwo w chmurach.


Wraz z nadejściem 2013 roku wzrośnie zagrożenie platform mobilnych i usług opartych na chmurze, ponieważ bardzo szybko rozwijają się złośliwe aplikacje dla systemu Android. Hakerzy w zmorzą swoją działalność w przechwytywaniu danych bankowych od użytkowników w sklepach internetowych poprzez złośliwe oprogramowanie. Niektóre płatności mogą posiadać luki w bezpieczeństwie, które wykorzystywane są przez cyber przestępców. Ruch internetowy w urządzeniach mobilnych nie posiada właściwych certyfikatów SSL, a dodatkowo obsługiwany on jest przez niezabezpieczone oprogramowanie, przez co wzmożone są ataki rodzaju „man-in-the-middle".

REKLAMA

test