Producenci

REKLAMA

eBiuletyn-Nowości

F-Secure Internet Security 2013 to program antywirusowy, który chroni Twoje dane osobowe i komputer w sieci. Używając oprogramowanie F-Secure Internet Security 2013 zapewniasz ochronę komputera przed wirusami, programami szpiegującymi, kradzieżą danych osobowych i atakami cyberprzestępców. Ponadto używając tej aplikacji unikasz niebezpiecznych witryn korzystając z Internetu, a także posiadasz kontrolę rodzicielską.


Instalacja oprogramowania i pierwsze wrażenia


Kupując program antywirusowy F-Secure Internet Security 2013 instalujemy go bezproblemowo na Swoim komputerze poprzez kreatora, gdzie musimy ustawić sobie wersję językową programu.

Program antywirusowy


Po instalacji programu na pulpicie pokazuje się nie duże okienko(Launch pad), gdzie są trzy moduły, które umożliwiają nam dostęp do wszystkich funkcji i ustawień jakie posiada program.

Program antywirusowy


 Jeden z pierwszych modułów Ochrona komputera (Computer Security) ma za zadanie sprawdzać funkcje aktualnych poziomów ochrony komputera, narzędzia do określenia osobistych preferencji użytkownika i statystyk. Moduł ten pozwala nam na śledzenie wszystkich czynności wykonywanych przez najnowszy program F-Secure od chwili jego zainstalowania.

Program antywirusowy


Modułem drugim jest Bezpieczeństwo w Sieci (Online Safety), który chroni komputer przed szkodliwymi stronami oraz chroni dzieci przed niebezpiecznymi treściami. Funkcje te umożliwiają nam podgląd i ustawianie konta każdego użytkownika systemu. Posiadasz możliwość włączenia blokady na wybrane strony WWW, wprowadzasz ograniczenia czasowe i tworzysz nowe konta. Ponadto masz dostęp do statystyk, które informują o ilość odwiedzanych stron internetowych.

Program antywirusowy


 Ostatni moduł znajduje się w oknie Launch pad jest F-Secure, który umożliwia przejście do głównej strony Internetowej producenta, gdzie można poznać historię powiadomień i mieć kontakt z pomocą techniczną.


Podsumowując wygląd aplikacji został niezmieniony w stosunku do wersji z roku 2012, w wyniku czego użytkownicy korzystających z F-Secure nie będą mieli problemów z opcjami. Zaś nowi posiadacze F-Secure Internet Security 2013 poprzez nowoczesny interfejs również szybko opanują wszystkie funkcje oprogramowania.


 

Działanie najważniejszych funkcji F-Secure Internet Security 2013


Poznaliśmy już wszystkie najważniejsze możliwości programu F-Secure - Internet Security 2013, więc należy sprawdzić jak w praktyce wygląda ich użytkowanie. Najbardziej elementarną dla wszystkich programów antywirusowych funkcją jest oczywiście skanowanie systemu i to właśnie od niej rozpoczęliśmy nasze testy.

Program antywirusowy


Skaner pracuje w kilku trybach i posiada całą analizę systemu, oraz wskazuje miejsca, które należy sprawdzić. Testując pracę skanera stwierdzamy, że jest skuteczny poprzez wyszukiwanie zagrożeń, które były pomijane we wcześniejszej aplikacji. W wyniku czego skanowanie nie ma wpływu na pracę systemu, który nadal jest wydajny.

Program antywirusowy


Ważną funkcją jest ochrona rodzicielska, która idealnie spełnia swoje zadanie, gdyż administrator tak wprowadził ustawienia, że ograniczają one wykonywanie niepożądanych czynności przez użytkowników.

Program antywirusowy


Ponadto F-Secure proponuje również opcje, które dostosowują działanie funkcji do osobistych potrzeb każdego użytkownika. W wyniku czego możemy modyfikować ustawienia zapory systemu Windows, bądź DeepGuard umożliwia monitorowanie działań różnych aplikacji. Dodatkowo posiadasz ochronę przed Spamem i Phishingiem.


Kończąc opisywanie programu antywirusowego F-Secure Internet Security 2013 należy stwierdzić, że aplikacja ta zapewnia każdemu użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo w Internecie. Skaner jest wydajny i skuteczny, a także masz całkowitą ochronę przed niepożądanymi treściami. Ponadto interfejs jest czytelny i przejrzysty dla każdego nowego użytkownika programu antywirusowego.

Najważniejszą zaletą testowanego F-Secure Inernet Security 2013 jest wsparcie dla wszystkich przeglądarek dostępnych w sieci, zaś zapora posiada najnowsze filtry, które są kompatybilne z najnowszym systemem Microsoft Windows 8. Dzięki najnowszej technologii i stałym aktualizacją posiadasz pewność ciągłego bezpieczeństwa.


REKLAMA

test